ABİDİN TATLI NATÜREL SIZMA  ZEYTİNYAĞLARI

 

 

Her derde deva bu altın sıvı doğru üretilip, doğru depolanıp ve doğru ambalajla elinize ulaştığında adeta kıymetli bir hazinedir. Bu ürünümüz güney egenin en yoğun aromalı zeytin çeşitlerinden çok özenli bir şekilde toplanıp, birkaç saat içerisinde işlenmek üzere serin bir ortamda sıkım ünitesine ulaştırılmış, yine özenli bir şekilde temizlenmiş, sıcaklık ve nemden arındırılmış sistemde kısa süreli bir sıkım işlemine tabi tutulan sağlıklı zeytin tanelerinden elde edilmiştir.
Şişenin kapağını açtığınızda eşsiz çiçek kokuları meyve aromaları alacaksınız. Ayvalık, Memecik, Domat çeşitlerinin yoğun aromasını ve hafifliğini anında hissedeceksiniz.
Bu ürün; özel olarak bütün duyusal ve kimyasal analizlerden geçirilerek üstün aroma ve kalitesi uzmanlar tarafından onaylanır. Zeytinyağının diğer yağlara üstünlüğünü sağlayan temel bileşenlerden biri tekli ve çoklu doymamış yağ asiti miktarıdır. Doymamış yağ asiti miktarı vücuttaki kan kolesterolünün dengeleyicisidir. Bir diğer fark sağlayan grup fenollerdir. Fenoller yağa aromasını vermesi yanında zeytinyağına sağlık iksiri özelliğini katan gruptur. Zeytinyağınız ne kadar fazla fresh ve aromatik ise bilin ki o kadar iyi bir sağlık iksiri satın almış olursunuz. Biz üretimimiz esnasında fenollerin zeytinyağımızın bünyesinde kalabilmesi için düşük ısı ve düşük devir uyguluyoruz. Mümkün olan en kısa sürede enzimlerin yağı bozma etkisi başlamadan yağımızı elde ediyoruz.

Natürel Sızma Zeytinyağları
Ülkemizin mono varyete (tek çeşit ) olarak üretilen, kimyasal ve duyusal analizleri yapılarak tüketiciyle buluşturulan nadide ürünlerimizdendir.
Özellikle etiketlerine baktığınızda her çeşide özel baskı ve koyu renkli şişelerde ışığı engelleyen, tüketiciye bozulmadan ulaştırılması hedeflenen ürün gamını görüyorsunuz.
Her çeşidin ayrı özelliklerini barındıran Natürel Sızma Zeytinyağları; soğuk sıkım tekniği ile elde edildiği için, zeytin meyvesinde bulunan antioksidan ve fenollerini kaybetmez. Buna bağlı olarak da acılık ve yakıcılığı yüksek seviyededir. Zeytinyağında dilinizde hissedilen acılık ile boğazınızda hissedilen yakıcılık olumlu özellik olup yağın kalite kriterini gösteren unsurlardandır. Ürünlerde çeşide göre meyvemsi aromalar (Çimen, yeşil elma, enginar, badem, yeşil muz, çiçek) yüksek yoğunlukta olup dengeli bir natürel sızma zeytinyağıdır.
Natürel Sızma Zeytinyağlarını salata, meze, soğuk zeytinyağlı yemekler, et yemekleri, balık ve beyaz etlerde kullandığınızda ayrı bir lezzet dünyasına geçeceksiniz. Özellikle bu üst sınıf yağların çiğ tüketilmesini tavsiye edilmektedir.
Natürel Sızma Zeytinyağı 2013 yılında çıktığı yolda 2014 yılında düzenlenen 7.Ulusal Zeytindostu Derneği Kalite Ödüllerinde ALTIN Madalya alarak başarısını kanıtlamıştır.
2016 yılında düzenlenen 9.Ulusal Zeytindostu Derneği Kalite Ödüllerinde ALTIN Madalya alarak başarısını kanıtlamıştır.
2017 yılında düzenlenen 10.Ulusal Zeytindostu Derneği Kalite Ödüllerinde ALTIN Madalya alarak başarısını kanıtlamıştır.
2017 yılında düzenlenen 10.Ulusal Zeytindostu Derneği Kalite Ödüllerinde JÜRİ ZEL ÖDÜLÜ alarak başarısını kanıtlamıştır.
Ayrıca; 2017 yılında düzenlenen 10.Ulusal Zeytindostu Derneği Kalite Ödüllerinde ALTIN MADALYA alarak başarısını kanıtlamıştır.

Detaylı incelemek için Lütfen aşağıdaki linki Tıklayınız

http://abidintatli.com.tr/odullerimiz

1. Premium - Exkulizive Ürünlerimiz

Ürünlerimizde bütün duyusal ve kimyasal analizlerden geçirilerek üstün aroma ve kalitesi uzmanlar tarafından onaylanır. Zeytinyağının diğer yağlara üstünlüğünü sağlayan temel bileşenlerden biri tekli ve çoklu doymamış yağ asiti miktarıdır. Doymamış yağ asiti miktarı vücuttaki kan kolesterolünün dengeleyicisidir. Bir diğer fark sağlayan grup fenollerdir. Fenoller yağa aromasını vermesi yanında zeytinyağına sağlık iksiri özelliğini katan gruptur. Zeytinyağınız ne kadar fazla fresh ve aromatik ise bilin ki o kadar iyi bir sağlık iksiri satın almış olursunuz. Biz üretimimiz esnasında fenollerin zeytin yağımızın bünyesinde kalabilmesi için düşük ısı ve düşük devir uyguluyoruz. Mümkün olan en kısa sürede enzimlerin yağı bozma etkisi başlamadan yağımızı elde ediyoruz.
Özellikle etiketlerine baktığınızda her çeşide özel baskı ve koyu renkli şişelerde ışığı engelleyen, tüketiciye bozulmadan ulaştırılması hedeflenen ürün gamını görüyorsunuz.
Her çeşidin ayrı özelliklerini barındıran Natürel Sızma Zeytinyağları; soğuk sıkım tekniği ile elde edildiği için, zeytin meyvesinde bulunan antioksidan ve fenollerini kaybetmez. Buna bağlı olarak da acılık ve yakıcılığı yüksek seviyededir. Zeytin yağında dilinizde hissedilen acılık ile boğazınızda hissedilen yakıcılık olumlu özellik olup yağın kalite kriterini gösteren unsurlardandır. Ürünlerde çeşide göre meyvemsi aromalar (Çimen, yeşil elma, enginar, badem, yeşil muz, çiçek) yüksek yoğunlukta olup dengeli bir natürel sızma zeytinyağıdır.
Natürel Sızma Zeytinyağlarını salata, meze, soğuk zeytinyağlı yemekler, et yemekleri, balık ve beyaz etlerde kullandığınızda ayrı bir lezzet dünyasına geçeceksiniz. Özellikle bu üst sınıf yağların çiğ tüketilmesini tavsiye edilmektedir. 

 

 

 

 

2. Tek Bahçe Üretimlerimiz

Bu ürün özel olarak bütün duyusal ve kimyasal analizlerden geçirilerek üstün aroma ve kalitesi onaylanır. Zeytinyağının diğer yağlara üstünlüğünü sağlayan temel bileşenler biri tekli ve çoklu doymamış yağ asiti miktarıdır. Doymamış yağ asiti miktarı vücuttaki kan kolesterolünün dengeleyicisidir. Bir diğer fark sağlayan grup fenollerdir. Fenoller yağa aromasını vermesi yanında zeytin yağına sağlık iksiri özelliğini katan gruptur. Zeytin yağımız ne kadar fazla fresh ve aromatik ise bilin ki o kadar iyi bir sağlık iksiri satın almış olursunuz. Biz üretimimiz esnasında fenollerin zeytin yağımızın bünyesinde kalabilmesi için ısı ve yüksek devir uygulamıyoruz. Mümkün olan en kısa sürede enzimlerin yağı bozma etkisi başlamadan yağımızı elde ediyoruz.
Ülkemizin mono varyete (tek çeşit ) olarak üretilen, kimyasal ve duyusal analizleri yapılarak tüketiciyle buluşturulan nadide ürünlerimiz dendir.
Özellikle etiketlerine baktığınızda her çeşide özel baskı ve koyu renkli şişelerde ışığı engelleyen, tüketiciye bozulmadan ulaştırılması hedeflenen ürün gamını görüyorsunuz. 

 

 

 

 

 

3.  Özel Üretim Ürünlerimiz

Delice Zeytinyağı
Doğanın binlerce yıllık, doğası bozulmamış armağanı; delice zeytin.  Zeytinyağı şişesini elinize aldığınızda sağlığınız için bir armağanı aldığınızı anlarsınız. Delice zeytin yağını aldığınızda gerçekten bir ilaç satın almış olursunuz ki lezzeti, aroması ve hiçbir yan etkisi olmayan bir ilaç, doğanın bize sunduğu, binlerce yıl koruduğu bir mucizedir belki de.
İnsanoğlunun doğayla savaşına yenik düşmemiş bir meyvedir delice zeytin. Diğer kültürü yapılan çeşitlere göre çok küçük taneli ve büyük çekirdeklidir. İnsanoğlu zaman içinde daha büyük taneli, daha yağlı ve daha etli çeşitler için bir seri uğraş vererek bu gün tarımı yapılan zeytin çeşitlerine ulaşmıştır.
Zeytini sağlık iksiri yapan sır ise yapısında bulunan acılık ve yakıcılık veren maddelerdir. Fenoller; zeytinden zeytin yağına geçen mucize bileşenler.  İşte delice zeytinin farkı burada karşınıza çıkacak küçücük tanelerde, az miktarda olan meyve etinde, çok yoğun miktarda bulunur bu şahane bileşenler. Delice zeytini tattığınızda inanılmaz buruk acı bir tat alırsınız. Ardından genziniz uzunca bir süre yanar. Bu müthiş etki fenollerin etkisidir ve biz bu etkinin mümkün olduğunca yağa geçmesini ve içinde kalmasını amaçlıyoruz.  Yağında acı ve yakıcı olması için üretimi soğuk sıkım ve su ilavesi olmadan yapıyoruz.
Delice zeytinyağı, zeytinyağının bilinen etkilerini daha etkin hale getirir.
Cildinize bakım kremi olarak direk uygulayabilirsiniz. Antioksidan kapasitesi sayesinde cildinize anti-aging etki gösterecektir.
Zeytinyağının kanser türleri üzerindeki etkili maddelerini maksimum seviyede taşımaktadır.
Özellikle sindirim sistemi kanserlerinde daha belirgin etkisi olduğu birçok çalışma ile ortaya konmuştur.
Yeni doğanlarda cilt bakım yağı, pişik tedavisi ve göbek bağı bakımı için kullanılırken,6 ay sonrasında ek besinlerine ilave edildiğinde kemik ve beyin gelişimi için faydalıdır.
Az bir miktarının tüketimi ile tokluk hissini artıracağı için ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacağı için günlük diyetinizde yardımcı olacaktır.

 

 

 4. Yüksek Polifenol İçerikli Ürünlerimiz

Zeytinyağı markamızın yaşam damlası “Sağlıklı Natürel Sızma Zeytinyağı” adını verdiğimiz kategoriye düşmektedir. Yüksek seviyede Polifenoller içerdiği ve son dönemde yeni onaylanmış düzenleme olan “AB Sağlık Beyanı”na uygundur.
2012 yılında, Avrupa Birliği, Zeytinyağı Polifenoller ile ilgili aşağıdaki sağlık talebini onaylayarak bu kategorideki Zeytinyağlarına “Hayatın Damlası” ismini bilimsel bir kanıt olarak verdi.
Zeytinyağı Polifenollerinin tüketimi; kandaki lipitlerin, oksidatif strese karşı korunmasına katkıda bulunmaktadır.

Sağlıklı Sızma Zeytinyağı Nedir?
Bu özel zeytinyağı kategorisi oluşturuldu çünkü Zeytin Yağı’nın sağladığı Sağlık Faydaları ve bu konuda giderek artan araştırma ve kanıtların tüketiciye doğrudan aktarılması gerektiğine inanıyoruz. Günümüzdeki uygulamalar, bu şekilde yüksek bir Polifenol sayımı yaparak EVOO’lar ile Zeytinyağları arasında ayırım yapılmasına izin vermemektedir.
Zeytin Çeşitleri, Zeytinyağı’ndaki Polifenollerin seviyesinde en önemli rolü oynamaktadır. Araştırmalar göstermiştir ki, hemen hemen tüm zeytin çeşitleri; Extra Virgin Olive Oil üretebilmektedir. Ancak bu zeytin çeşitleri içinde, çok yüksek seviyelerde Polifenoller (yaklaşık 300 mg / kg) olduğu kanıtlanmış sadece birkaç tane zeytin çeşidi vardır; Koroneiki (Yunanistan), Coratina (İtalya) ve Cornicabra (İspanya) bunlardan bazılarıdır. Geleneksel olarak düşük Polifenol sayımı olan çeşitler ise; Arbequina (İspanya) ve Sevillano (ABD) dur.

Sağlıklı EVOO için Polifenoller Aralığı

Mevcut kabul edilen standartlar, ele almaya çalıştığımız istisnai Zeytinyağı kategorilerini tanımlamada yetersizdir. Zeytin Çeşitliliği, Arazi, Hava, Hasat ve Öğütme uygulamalarının Polifenol seviyelerini etkilediği göz önüne alındığında, Zeytinyağlılarından sağlık bakımından fayda sağlayabilmek ve AB Sağlık Beyanı’na uygun kalitede olması için tüm Ekstra Sızma Zeytin Yağ (EVOO) ‘ları yüksek seviyede Polifenollere sahip olması gerekmektedir. Araştırmalar, Sızma Zeytin Yağı’nın 50 – 800 mg/ kg arasında değişebilen bir Doğal Polifenol seviyesine sahip olduğunu göstermiştir. Ortalamada, EVOO’lar (en yüksek kaliteli zeytinyağı) 100-250 mg / kg polifenol içeriğine sahiptir.
Zeytinyağındaki Polifenol seviyesi Avrupa Birliği Sağlık Beyanına uygun (300 mg/kg civarında) Sızma Zeytinyağı, Sağlıklı Extra Virgin Olive Oil diye adlandırılır.

Polifenoller ve Acılık

Polifenoller Zeytinyağındaki acı ve keskin lezzetleri beraberinde getirir, zeytinin ağaçtan alınamaması ve yenilmesinin temel nedenlerinden biri de acı olmasıdır. Polifenoller, meyve henüz yeşil iken, zeytin meyvesinde en yüksek seviyededirler ve eğer bu zeytini ağaçtan tatmayı denerseniz, en yüksek seviyedeki acılığı fark edebilirsiniz. Zeytin tamamen olgunlaştıkça ve ağaçtan düştüğünde daha acı olur. Bu nedenle, yüksek seviyede polifenollere sahip zeytinyağlarının tadının daha fazla acı olması bu durumun nedenini daha net açıklamaktadır.

Dünyadan Sağlık İddiaları
Amerika Birleşik Devletleri’nde, Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) 2004 yılında Zeytinyağı ile ilgili aşağıdaki sağlık talebini onaylamıştır:
Pek çok epidemiyolojik, biyokimyasal, farmakolojik çalışma zeytinyağı bileşenlerinin oksidatif stresin neden olduğu hastalıklarda etkili olduğunu göstermiştir. Zeytinyağının özellikle kalp sağlığı üzerine etkileri bilinmektedir ve bu yüksek oranda içerdiği tekli doymamış yağ asitlerine bağlanmaktadır. FDA (Food and Drug Administration), 72 klinik çalışma sonucunda 2004 yılında zeytinyağı etiketlerinin üzerine iki yemek kaşığı (23 g) günlük zeytinyağı tüketilmesinin içerdiği tekli doymamış yağ asitlerinden dolayı koroner kalp hastalıkları riskini azaltacağı şeklinde bir ifade konulmasına izin vermiştir (Anon, 2004). Ancak zeytinyağı antioksidan aktivite, iltihaplanmayı önleme, kolesterol ve kan basıncını düşürme gibi farklı etki mekanizmaları ile çesitli hastalıkların oluşumunda rol alan patolojik proseslerde etkili olan farklı bileşenlerden oluşmaktadır. Bu olası faydayı elde etmek için zeytinyağı, benzer miktarda doymuş yağın yerini almakta ve bunu günlük tükettiğimiz toplam kalori miktarını arttırmadan sağlamaktadır.”